fbpx

19 Wrzesień 2021

Najczęściej zadawane pytania

Wybór fotografa ślubnego to często nie łatwa decyzja. Podczas weryfikacji zdjęć i portfolio fotografa, pojawia się wiele pytań na które chciałabym udzielić Wam odpowiedzi. Są to najczęściej zadawane pytania przez moich narzeczonych.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Wybór fotografa ślubnego to często nie łatwa decyzja. Podczas weryfikacji zdjęć i portfolio fotografa, pojawia się wiele pytań na które chciałabym udzielić Wam odpowiedzi. Są to najczęściej zadawane pytania przez moich narzeczonych.

To co dla mnie jest oczywiste – niekoniecznie musi być oczywiste dla Was, dlatego każde pytania jest warte odpowiedzi. A zadanie takich pytań sprawi, że unikniemy niedopowiedzeń i konfliktów na naszej wstępnej drodze współpracy.

Jak opiszesz swój styl pracy?

Moje zdjęcia które tworzę dla Was to zdjęcia naturalne , niepozowane. I tak właśnie nazwałabym styl mojej pracy – naturalność i emocje. Nie ma piękniejszych kadrów niż takie pochodzące prosto z serca – tętniące zżyciem i euforia danej chwili. Do lamusa już dawno przeszły zdjęcia pozowane na ściance – staram się pobudzić Was podczas naszych sesji i pokazać ze możemy stworzyć prawdziwa petardę. Takie lifestylowe podejście ma kilka zalet – przede wszystkim czujecie się ze mną swobodnie – bez nadęcia – jak para dobrych znajomych 🙂

Czy możemy zobaczyć cały, gotowy reportaż ze ślubu?

Jasne! Nie wyobrażam sobie aby było inaczej. Musicie wiedzieć jak pracuję i na co zwracam uwagę. Aby zobaczyć pełen reportaż możecie wejść na mojego bloga lub umówić się ze mną na spotkanie – na którym pokaże Wam reportaże ślubne.

Co trzeba zrobić aby zarezerwować termin?

Tylko i wyłącznie podpisanie umowy skutkuje rezerwacją terminu dla Was w 100%. Podczas podpisania umowy wpłacany jest zadatek w wysokości 600 zł. Taka wpłata gwarantuje Wam , że Wasz termin nie zostanie sprzedany. Często dostaję także pytania czy jest możliwa rezerwacja terminu na kilka tygodni – niestety nie ma takiej możliwości

Jakie zapisy zawiera umowa na wykonanie reportażu ślubnego?.

Zapisy umowy mają Was chronić przed możliwe najgorszą sytuacją. Oprócz podstawowych danych, takich jak: dane osobowe, data i miejsce uroczystości, zakres wykonywanych prac, umowa zawiera zapisy, które chronią i Was i mnie. W umowie znajduje się informacja o płatności za usługę, terminie oddania zdjęć, kwestiach związanych z RODO oraz zgoda marketingowa na publikację zdjęć, która nie jest obowiązkowa.

Czy osobiście będziesz fotografowała na naszym ślubie?

Oczywiście ! Nie dopuszczam nawet takiej możliwości aby pojawił się ktoś inny. Istnieje jednak taka ewentualność w sytuacjach kryzysowych i wypadkach losowych ale o tym zawsze jesteście poinformowani i zabezpieczeni w umowie. Są też inne możliwości niestety w tej branży powszechne jest łapanie wielu zleceń na jeden termin i odsprzedawanie go podwykonawcą. U mnie takiej praktyki nie ma. Wszystkie zdjęcia ślubne oraz inne, które znajdziecie na tej stronie są mojego autorstwa i to mnie zatrudniacie jako swojego fotografa.

Czy ponosimy dodatkowe koszty poza pozycjami ujętymi w cenniku?

Zawsze staram się aby podczas naszej rozmowy dopełnić wszystkich szczegółowych informacji a co się z tym wiąże dodatkowymi kosztami. Niewygodnym dla mnie jest zmienianie umów , dopisywanie dodatkowych cen, dlatego wszystko ustalane jest na etapie naszych negocjacji.

Czy musimy zapewnić Ci nocleg po wykonanym reportażu?

O ile reportaż oddalony jest ponad 200 km w dwie strony to tak. Podczas negocjacji ustalamy czy para bierze na siebie nocleg czy powinnam rezerwować go sama – dopisując do umowy koszt noclegu który finalnie pokrywa para. Jeżeli przygotowania panny młodej zaczynają się bardzo wcześnie – nocleg rezerwowany jest także dzień przed.

Czy podpowiesz nam gdzie możemy zrobić fajną sesję ślubną?

Mam kilka smaczków fotograficznych , które bardzo lubię. Są to miejsca sprawdzone i bardzo urokliwe. Nie jestem jednak nastawiona tylko i wyłącznie na dane miejsce. Chętnie słucham par i wspólnie zwiedzamy nowe miejsca. Zapytam tylko o Wasze preferencje czy wolicie sesję w klimacie miejskim, industrialnym czy może interesuje Was las lub góry. Odwiedziłam wiele fajnych miejsc, w których można zrobić piękną sesję ślubną. Ostateczna decyzja o wyborze miejsca należy do Was.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Najczęściej wysyłam parze tzw. zajawkę kilka dni po ślubie aby zaspokoić ciekawość i wzbudzić zainteresowanie, Jednak finalnie na obróbkę i przekazanie materiału mam 90 dni

Jak zabezpieczasz zdjęcia przed utratą?

To bardzo ważne pytanie dla fotografa. Ceremonia zaślubin nie powtórzy się raz jeszcze dlatego musimy dbać o to aby zdjęcia były zachowane i odpowiednio zabezpieczone. Do czasu oddania gotowej galerii i wydruków, zdjęcia przechowywane są w dwóch kopiach w różnych miejscach.

Czy posiadasz upoważnienie do fotografowania w kościele?

Tak! Posiadam takie upoważnienie z którym zawsze udaję się do księdza, celebransa danej mszy i pokazuję, że takie odpowiednie przeszkolenie posiadam. Taki dokument to nie tylko dowód na to że mogę być w Kościele ale także ze potrafię się w nich zachować jako fotograf ślubny.

Co jeśli zepsuje Ci się aparat w dniu ślubu?

Zawsze mam ze sobą 2 aparaty. Dodatkowo pracuję w duecie z drugą fotografką- jesteśmy bardzo dobrze zorganizowane w tym dniu.

Jak będziesz ubrana?

Zawsze staram się ubierać elegancko. Uważam, że to wyraz szacunku dla Was i nie pozwalam sobie na niechlujstwo w tej kwestii.

Ile zdjęć otrzymamy?

To wszystko zależy od tego jaki pakiet został wybrany

Czy oferujesz także albumy i wydruki?

Tak , mamy przepiękne albumy które możecie u mnie zakupić. Uważam, że album to najtrwalsza pamiątka z dnia ślubu i zależy mi na tym aby moi klienci mogli taki album ode mnie otrzymać lub zamówić. O albumach większość par młodych decyduje już po otrzymaniu gotowej galerii ze zdjęciami. Na spotkaniu prezentuję jakie są możliwości i jak prezentują się zdjęcia ślubne w foto-albumach.

Nasza sala jest ciemna, czy dysponujesz dodatkowym oświetleniem?

Dysponuję zestawem lamp błyskowych, które umożliwiają mi wykonanie ostrych i interesujących zdjęć w bardzo trudnych warunkach. Mam 4 lampy błyskowe mocowane na statywach – dodatkowo Paulina posiada także zestaw 4 lamp które montuje na klipsy. Dzięki takiemu zabezpieczeniu w różny sprzęt wiemy ze reportaże nie są Nam straszne.

Czas na pytanie do fotografa ślubnego od Ciebie :).

Jeśli nie znalazło się tutaj pytanie, które chodzi Ci po głowie to spokojnie możesz je zadać w formularzu poniżej. Chętnie także uzupełnię powyższą listę jeśli uważasz, że powinno się na niej znaleźć jeszcze jakieś pytanie. Nie bój się zadać swoje pytanie i wypełnij poniższy formularz.

Translate »