fbpx

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Wybór fotografa ślubnego to często nie łatwa decyzja. Podczas weryfikacji zdjęć i portfolio fotografa, pojawia się wiele pytań na które chciałabym udzielić Wam odpowiedzi. Są to najczęściej zadawane pytania przez moich narzeczonych.

To co dla mnie jest oczywiste – niekoniecznie musi być oczywiste dla Was, dlatego każde pytania jest warte odpowiedzi. A zadanie takich pytań sprawi, że unikniemy niedopowiedzeń i konfliktów na naszej wstępnej drodze współpracy.

Jak opiszesz swój styl pracy?

Moje zdjęcia które tworzę dla Was to zdjęcia naturalne , niepozowane. I tak właśnie nazwałabym styl mojej pracy – naturalność i emocje. Nie ma piękniejszych kadrów niż takie pochodzące prosto z serca – tętniące zżyciem i euforia danej chwili. Do lamusa już dawno przeszły zdjęcia pozowane na ściance – staram się pobudzić Was podczas naszych sesji i pokazać ze możemy stworzyć prawdziwa petardę. Takie lifestylowe podejście ma kilka zalet – przede wszystkim czujecie się ze mną swobodnie – bez nadęcia – jak para dobrych znajomych 🙂

Czy możemy zobaczyć cały, gotowy reportaż ze ślubu?

Jasne! Nie wyobrażam sobie aby było inaczej. Musicie wiedzieć jak pracuję i na co zwracam uwagę. Aby zobaczyć pełen reportaż możecie wejść na mojego bloga lub umówić się ze mną na spotkanie – na którym pokaże Wam reportaże ślubne.

Co trzeba zrobić aby zarezerwować termin?

Tylko i wyłącznie podpisanie umowy skutkuje rezerwacją terminu dla Was w 100%. Podczas podpisania umowy wpłacany jest zadatek w wysokości 600 zł. Taka wpłata gwarantuje Wam , że Wasz termin nie zostanie sprzedany. Często dostaję także pytania czy jest możliwa rezerwacja terminu na kilka tygodni – niestety nie ma takiej możliwości

Jakie zapisy zawiera umowa na wykonanie reportażu ślubnego?.

Zapisy umowy mają Was chronić przed możliwe najgorszą sytuacją. Oprócz podstawowych danych, takich jak: dane osobowe, data i miejsce uroczystości, zakres wykonywanych prac, umowa zawiera zapisy, które chronią i Was i mnie. W umowie znajduje się informacja o płatności za usługę, terminie oddania zdjęć, kwestiach związanych z RODO oraz zgoda marketingowa na publikację zdjęć, która nie jest obowiązkowa.

Czy osobiście będziesz fotografowała na naszym ślubie?

Oczywiście ! Nie dopuszczam nawet takiej możliwości aby pojawił się ktoś inny. Istnieje jednak taka ewentualność w sytuacjach kryzysowych i wypadkach losowych ale o tym zawsze jesteście poinformowani i zabezpieczeni w umowie. Są też inne możliwości niestety w tej branży powszechne jest łapanie wielu zleceń na jeden termin i odsprzedawanie go podwykonawcą. U mnie takiej praktyki nie ma. Wszystkie zdjęcia ślubne oraz inne, które znajdziecie na tej stronie są mojego autorstwa i to mnie zatrudniacie jako swojego fotografa.

Czy ponosimy dodatkowe koszty poza pozycjami ujętymi w cenniku?

Zawsze staram się aby podczas naszej rozmowy dopełnić wszystkich szczegółowych informacji a co się z tym wiąże dodatkowymi kosztami. Niewygodnym dla mnie jest zmienianie umów , dopisywanie dodatkowych cen, dlatego wszystko ustalane jest na etapie naszych negocjacji.

Czy musimy zapewnić Ci nocleg po wykonanym reportażu?

O ile reportaż oddalony jest ponad 200 km w dwie strony to tak. Podczas negocjacji ustalamy czy para bierze na siebie nocleg czy powinnam rezerwować go sama – dopisując do umowy koszt noclegu który finalnie pokrywa para. Jeżeli przygotowania panny młodej zaczynają się bardzo wcześnie – nocleg rezerwowany jest także dzień przed.

Czy podpowiesz nam gdzie możemy zrobić fajną sesję ślubną?

Mam kilka smaczków fotograficznych , które bardzo lubię. Są to miejsca sprawdzone i bardzo urokliwe. Nie jestem jednak nastawiona tylko i wyłącznie na dane miejsce. Chętnie słucham par i wspólnie zwiedzamy nowe miejsca. Zapytam tylko o Wasze preferencje czy wolicie sesję w klimacie miejskim, industrialnym czy może interesuje Was las lub góry. Odwiedziłam wiele fajnych miejsc, w których można zrobić piękną sesję ślubną. Ostateczna decyzja o wyborze miejsca należy do Was.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?

Najczęściej wysyłam parze tzw. zajawkę kilka dni po ślubie aby zaspokoić ciekawość i wzbudzić zainteresowanie, Jednak finalnie na obróbkę i przekazanie materiału mam 90 dni

Jak zabezpieczasz zdjęcia przed utratą?

To bardzo ważne pytanie dla fotografa. Ceremonia zaślubin nie powtórzy się raz jeszcze dlatego musimy dbac o to aby zdjęcia były zachowane i odpowiednio zabezpieczone. Do czasu oddania gotowej galerii i wydruków, zdjęcia przechowywane są w dwóch kopiach w różnych miejscach.

Czy posiadasz upoważnienie do fotografowania w kościele?

Tak! Posiadam takie upoważnienie z którym zawsze udaję się do księdza, celebransa danej mszy i pokazuję, że takie odpowiednie przeszkolenie posiadam. Taki dokument to nie tylko dowód na to że mogę być w Kościele ale także ze potrafię się w nich zachować jako fotograf ślubny.

Co jeśli zepsuje Ci się aparat w dniu ślubu?

Zawsze mam ze sobą 2 aparaty. Dodatkowo pracuję w duecie z drugą fotografką- jesteśmy bardzo dobrze zorganizowane w tym dniu.,

Jak będziesz ubrana?

Zawsze staram się ubierać elegancko. Uważam, że to wyraz szacunku dla Was i nie pozwalam sobie na niechlujstwo w tej kwestii.

Ile zdjęć otrzymamy?

To wszystko zależy od tego jaki pakiet został wybrany

Czy oferujesz także albumy i wydruki?

Tak , mamy przepiękne albumy które możecie u mnie zakupić. Uważam, że album to najtrwalsza pamiątka z dnia ślubu i zależy mi na tym aby moi klienci mogli taki album ode mnie otrzymać lub zamówić. O albumach większość par młodych decyduje już po otrzymaniu gotowej galerii ze zdjęciami. Na spotkaniu prezentuję jakie są możliwości i jak prezentują się zdjęcia ślubne w foto-albumach.

Nasza sala jest ciemna, czy dysponujesz dodatkowym oświetleniem?

Dysponuję zestawem lamp błyskowych, które umożliwiają mi wykonanie ostrych i interesujących zdjęć w bardzo trudnych warunkach. Mam 4 lampy błyskowe mocowane na statywach – dodatkowo Paulina posiada także zestaw 4 lamp które montuje na klipsy. Dzięki takiemu zabezpieczeniu w różny sprzęt wiemy ze reportaże nie są Nam straszne.

Czas na pytanie do fotografa ślubnego od Ciebie :). Jeśli nie znalazło się tutaj pytanie, które chodzi Ci po głowie to spokojnie możesz je zadać w formularzu poniżej. Chętnie także uzupełnię powyższą listę jeśli uważasz, że powinno się na niej znaleźć jeszcze jakieś pytanie. Nie bój się zadać swoje pytanie i wypełnij poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *