aktualności

Organizacja ślubu i wesela pochłania mnóstwo czasu i pieniędzy. Jestem zdania, że jeśli z morza wydatków przeznaczycie niewielką kwotę na coś, co zostanie z Wami już na zawsze, to będzie to jedna z najlepszych inwestycji. Takie pieniądze rozchodzą się nawet nie wiemy kiedy, na rzeczy, które dzisiaj są, a jutro ich nie ma. Byłabym ignorantką, gdybym stwierdziła, że to żadne wyrzeczenie. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy. Im starsi jesteśmy, tym bardziej doceniamy to, co nie materialne. Naszym największym skarbem okazują się wspomnienia, a jeśli część tych wspomnień mamy na zdjęciach, to są to niezwykle cenne zdjęcia. Jeśli Wasi dziadkowie lub rodzice posiadają albumy ze zdjęciami, z czasów kiedy byli młodzi, to jaką one mają dla Was wartość? Czy poza miłością, którą Wam okazali przez lata, jest coś cenniejszego niż te fotografie? Może znalazło by się jeszcze kilka pamiątek, które sprawiają, że serce bije mocniej, a w oczach gromadzą się łzy wzruszenia.

Sesja narzeczeńska to dla wielu par jedyna okazja, aby uwiecznić w nietuzinkowy sposób ich pierwsze lata beztroskiej miłości. Takie sesje z profesjonalnym fotografem to po prostu spacer i kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut spędzonych na tym, aby po prostu popatrzeć sobie w oczy.

Jako fotograf,często w swojej pracy podkreślam, że jedynymi rzeczami, które trzeba zabrać na sesję narzeczeńską, są uśmiech i dobry nastrój. To, jak będą wyglądały wszystkie jej szczegóły i oprawa, zależy wyłącznie od Was. Możecie postawić na całkowity minimalizm, skupiając się wyłącznie na sobie, ale możecie też zaszaleć, wykorzystując rekwizyty czy w kreatywny sposób pokazując swoje pasje.

Charakter Waszej sesji zależy tylko i wyłącznie od Was. Nie zastanawiajcie się, co jest akurat modne albo co najlepiej wypadnie na zdjęciach, po prostu bądźcie sobą. Nie musicie zabierać ze sobą żadnych rekwizytów – naturalne i niepozowane zdjęcia również wypadną znakomicie. Spacerujcie, rozmawiajcie, śmiejcie się i przytulajcie, a ja, ukradkiem i niejako „przy okazji”, wykonam dla Was piękne i pełne emocji fotografie. Las, sad zapamiętany z dzieciństwa, ulubiona kawiarenka, a może park, w którym pierwszy raz na siebie wpadliście? To, jakie miejsce na sesję narzeczeńską wybierzecie, zależy wyłącznie od Was. Jeśli nie lubicie zgiełku wielkiego miasta i cenicie ciszę, postawcie na naturalne otoczenie – las, park czy ogród. W miejscu, w którym czujecie się dobrze, łatwiej będzie Wam się wyluzować i bez skrępowania pozować do zdjęć.

Zdjęcia – kawałek papieru, w którym zaklęta jest chwila. Czasem wyjątkowa, czasem całkiem prozaiczna, ale zawsze związana ze szczerymi emocjami. Jeśli i Wy doceniacie magię pięknych fotografii, nie rezygnujcie z sesji narzeczeńskiej. Zdjęcia, które na niej powstaną, będą piękną pamiątką – po latach powrócicie do nich z odrobiną sentymentu, wspominając czas narzeczeństwa i emocje, jakie Wam towarzyszyły.

Decydując się na sesję narzeczeńską, przekonacie się czy zaiskrzyło…nie pomiędzy Wami – to już przecież wiecie. Sesja narzeczeńska jest doskonałą okazją do tego, aby przetestować fotografa. Usługa, którą wynajmujecie, dalece bowiem wykracza poza to, co zawarte w umowie. Oprócz liczby zdjęć, sposobu ich obróbki czy terminu dostarczenia liczą się również inne kwestie: umiejętność skrócenia dystansu i rozładowania przedślubnego napięcia, ciepły uśmiech, takt i wyczucie. Podczas sesji oswoicie się również z blaskiem fleszy i dźwiękiem migawki, tak że właściwie przestaniecie zauważać wycelowany w Was obiektyw. Z kolei ja przekaże Wam kilka trików i podpowiem, jak się ustawiać, aby korzystniej wypadać na zdjęciach. Przekonacie się, że pozowanie nie jest takie straszne, jak się wydaje.

W czasie sesji narzeczeńskiej jesteście sobą – bez białej sukni i skrojonego na miarę garnituru, bez makijażu i misternie upiętej fryzury, tłumu gości i całej weselnej oprawy. Macie okazję, aby pobyć przez chwilę razem. Możecie pokazać siebie, swoje pasje i ukochane zwierzaki albo ulubione miejsca. A ja, dyskretnie i po cichu, wykonam dla Was piękne fotografie, które już zawsze będą się Wam kojarzyć z tą chwilą i okresem narzeczeństwa. Teraz, kiedy każdą chwilę możemy uchwycić smartfonem, zdjęcia tracą na znaczeniu. Moment sesji narzeczeńskiej, ślubu i wesela odkrywa je na nowo .