Sesja Narzeczeńska – dla kogo i czy warto ją wykonać przed ślubem.

Zapewne często zadajecie sobie pytania czy warto wykonać sesję narzeczeńską – po co i czy w ogóle ona się kiedykolwiek przyda.

Rozumiem Was bo kiedyś sama zadawałam sobie to pytanie -tym bardziej, że nie lubiłam patrzeć na siebie i partnera na wspólnych fotografiach ( jakoś tak nie potrafiliśmy się ustawić, żeby obojgu się podobać ) Jednak przed naszym ślubem znajoma fotograf pokazała mi swoje albumy ze zdjęciami par które de facto fotografowała na ich ślubie. Byłam zaskoczona jak można wydobyć piękno i emocje na tych zdjęciach – jak można wykonać fotografie nie pozując sztywno do zdjęć jak kiedyś było to w modzie. Wykonałam taka sesje i do teraz wspominam ja bardzo czule.

Jestem zdania, że jeśli z morza wydatków przeznaczycie niewielką kwotę na coś, co zostanie z Wami już na zawsze, to będzie to jedna z najlepszych inwestycji. Takie pieniądze rozchodzą się nawet nie wiemy kiedy, na rzeczy, które dzisiaj są, a jutro ich nie ma. Byłabym ignorantką, gdybym stwierdziła, że to żadne wyrzeczenie. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy. Im starsi jesteśmy, tym bardziej doceniamy to, co nie materialne.

Naszym największym skarbem okazują się wspomnienia, a jeśli część tych wspomnień mamy na zdjęciach, to są to niezwykle cenne zdjęcia. Jeśli Wasi dziadkowie lub rodzice posiadają albumy ze zdjęciami, z czasów kiedy byli młodzi, to jaką one mają dla Was wartość? Czy poza miłością, którą Wam okazali przez lata, jest coś cenniejszego niż te fotografie?

Może znalazło by się jeszcze kilka pamiątek, które sprawiają, że serce bije mocniej, a w oczach gromadzą się łzy wzruszenia.

Jako fotograf,często w swojej pracy podkreślam, że jedynymi rzeczami, które trzeba zabrać na sesję narzeczeńską, są uśmiech i dobry nastrój. To, jak będą wyglądały wszystkie jej szczegóły i oprawa, zależy wyłącznie od Was. Możecie postawić na całkowity minimalizm, skupiając się wyłącznie na sobie, ale możecie też zaszaleć, wykorzystując rekwizyty czy w kreatywny sposób pokazując swoje pasje.

Charakter Waszej sesji zależy tylko i wyłącznie od Was. Nie zastanawiajcie się, co jest akurat modne albo co najlepiej wypadnie na zdjęciach, po prostu bądźcie sobą. Nie musicie zabierać ze sobą żadnych rekwizytów – naturalne i niepozowane zdjęcia również wypadną znakomicie. Spacerujcie, rozmawiajcie, śmiejcie się i przytulajcie, a ja, ukradkiem i niejako „przy okazji”, wykonam dla Was piękne i pełne emocji fotografie. Las, sad zapamiętany z dzieciństwa, ulubiona kawiarenka, a może park, w którym pierwszy raz na siebie wpadliście?

To, jakie miejsce na sesję narzeczeńską wybierzecie, zależy wyłącznie od Was. Jeśli nie lubicie zgiełku wielkiego miasta i cenicie ciszę, postawcie na naturalne otoczenie – las, park czy ogród. W miejscu, w którym czujecie się dobrze, łatwiej będzie Wam się wyluzować i bez skrępowania pozować do zdjęć.

Zdjęcia – kawałek papieru, w którym zaklęta jest chwila. Czasem wyjątkowa, czasem całkiem prozaiczna, ale zawsze związana ze szczerymi emocjami. Jeśli i Wy doceniacie magię pięknych fotografii, nie rezygnujcie z sesji narzeczeńskiej. Zdjęcia, które na niej powstaną, będą piękną pamiątką – po latach powrócicie do nich z odrobiną sentymentu, wspominając czas narzeczeństwa i emocje, jakie Wam towarzyszyły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *